Setkání bez hranic

Název projektu: Setkání bez hranic

Číslo projektu: DF/EÚS/EGR/0123

Dotační titul: Program přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2014-2020, Dispoziční fond

Termín realizace: 2019-2021

Rozpočtové náklady projektu: 7.460,26 EUR

Předpokládaná výše dotace: 85 %

Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko navazuje na dosavadní vzájemnou spolupráci a všestranný rozvoj s bavorským sdružením obcí IkomStiftland. Připravovaný projekt se zaměřuje na posílení vzájemné spolupráce a partnerství mezi českými a německými partnery a na zvýšení informovanosti o životě  v příhraničních oblastech. A to formou setkání u příležitosti 30. let otevření hranic a pádu železné hranice a nemalým interním výročím bude i 17. výročí činnosti Dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňska.

Aktivity projektu:

Výstava společných projektů Mariánskolázeňska a Ikom Stiftland

Výstava společných projektů obou mikroregionů, která se konala 7. 8. 2021, přiblížila hostům bohatou činnost a představila projekty, které byly společně realizovány, počínajíce fotosoutěží, přes sportovní utkání v nohejbalu, sázení zeleně na obou stranách česko-bavorské hranice, až po vzájemná setkávání občanů a zastupitelů příhraničních obcí.

Tiskovou zprávu naleznete zde

Plakát Zahradní slavnosti 2021 zde

Plakát koncertu 2021 zde

Více zde: https://www.marianskolazensko.org/projekty/projekty-svazku-marianskolazensko/cil-eus-df-cr-bavorsko-2014-2020/setkani-bez-hranic/